Basha përplaset me Manastirliun për menaxhimin e Covid-19

Nga Exit News
Basha përplaset me Manastirliun për menaxhimin e Covid-19

Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u përplasën të enjtën në Kuvend për menaxhimin e pandemisë së Covid-19.

Basha u shpreh se qeveria ka “gënjyer për ndihmën ekonomike, për rimbusimin e të prekurve nga COVID-19, për tenderat me sekretin e dosjes, por mbi të gjitha kanë gënjyer për numrin e jetëve të humbura, 16 mijë më shumë se mesatarja e viteve të kaluara”.

Ndërsa ministrja e Shëndetësisë Manastirliu u përgjigj se: “E keni kthyer vdekjen në refren. Keni 8 muaj që hidhni vallen e vdekjes”. Ajo i kërkoi deputetëve të bëjnë thirrje publike për vaksinim.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>