Basha: qeveria po prish ndërtimet në favor të oligarkëve

Nga Exit News
Basha: qeveria po prish ndërtimet në favor të oligarkëve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me operatorët turistik të Vlorës.

Ai tha se në ndryshim nga Maqedonia e Veriut që ndihmon bizneset, qeveria “u çon fadromat e gazin lotsjellës për t’iu prishur ndërtimet pa asnjë dokument e për të krijuar hapësira për oligarkët e rradhës”.

“Ne jemi duke hartuar një plan i cili do të konsultohet më pas me operatorët turistikë për të arritur në një produkt që ta ndihmojë këtë sektor, zhvillojë dhe njëkohësisht të rrisë punësimin me paga dinjitoze”, tha Basha në Vlorë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme