Basha: Rama kërkon të izolojë e t’ju mbyllë gojën shqiptarëve

Nga Exit News
Basha: Rama kërkon të izolojë e t’ju mbyllë gojën shqiptarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Rama se po mundohet t’i izolojë shqiptarët. Në një postim në Facebook, Basha shkruan:

“Pasi i vodhi e varfëroi për 7 vite dhe i braktisi në ditët e tyre më të vështira, sot Edi Rama po mundohet t’u mbyllë gojën shqiptarëve, t’i shtypë e izolojë.”

Basha tha se e vetnja mundësi që ekonomia të rimëkëmbet, është një qeveri, e cila mendon për popullin dhe largimi i Ramës.

“Që ekonomia të rimëkëmbet, që të ulet papunësia dhe shqiptarët të jetojnë në normalitet duhet një qeveri që mendon e kujdeset për njerëzit. Është koha që Shqipëria dhe shqiptarët të shpëtojnë nga e keqja e madhe, RAMAVIRUSI dhe me bashkimin më të madh të sjellim ndryshimin që pret çdo shqiptar.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>