Basha: Rasti i Pjetrit nuk është i shkëputur, Rama mban pushtetin me kriminelë

Basha: Rasti i Pjetrit nuk është i shkëputur, Rama mban pushtetin me kriminelë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sot kryeministrin Rama se po përpiqet të mbajë pushtetin me anë të kriminelëve.

Rasti i fundit i Valdrin Pjetrit në Shkodër, sipas Bashës, nuk është i shkëputur, pasi Rama gjithnjë ka zgjedhur persona me të shkuar kriminale si deputetë dhe kryebashkiakë.

Në një deklaratë për median, Zoti Basha listoi të gjithë kryebashkiakë dhe deputetë të Edi Ramës të lidhur me krimin:

“Sot, një pjesë e mirë e të gjithë kryebashkiakëve, që Edi Rama u imponoi me dhunë shqiptarëve janë me të shkuar kriminale ose me lidhje të tanishme kriminale.

Pjerin Ndreu në Lezhë një njeri nga lista e zezë a ambasdës ameriane për përfshirje në trafiqe, u hoq nga policia me Fatos Nanon, u rikthye deputet me Edi Ramën, u kap në dosjen 184, u kandidua për Bashkinë e Lezhës.

Agim Kajmaku në Vorë është një person me dy identitete dhe i përfshirë në veprimtari të paligjshme në Greqi.

Valbona Sako në Durrës është e përfshirë në vjedhjen e votave në bashkëpunim e krimin dhe është përfaqësuese e bandës Dako-Avdylaj me familjarë eksponentë të rëndësishëm të drogës

Artur Bushi në Krujë është i dënuar për trafik droge dhe nuk duhet të jetë kryebashkiak.

Dionis Ymeraj në Dibër është gjithashtu njeri me të shkuar kriminale. I pushuar për korrupsion dhe nën hetim për korrupsion, i përfshirë në vjedhjen e votave në Dibër, përfaqësues i bandës së Ymer Lalës

Rakip Suli duhet të ishte përjashtuar dhe ndjekur penalisht, kur ishte deputet, për përfitimet e paligjshme në konflit interesi për objektet me qera e me kontrata, por as nuk u përjashtua, as u dënua, por u kandidua.

Tërmet Peci në Tepelenë, Klement Ndoni, të arrestuar në flagrancë nga policia dhe të ndjekur nga prokuroria për qindra kilogramë kanabis.”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme