Basha takon ambasadoren franceze Christina Vasak

Nga Exit News
Basha takon ambasadoren franceze Christina Vasak

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha takoi ambasadoren në ikje të Francës, Christina Vasak.

Në një postim në Twitter, Basha shkruan:

“Kënaqësi të prisja Ambasadoren Vasak, një mike e vyer e Shqipërisë, teksa mandati i saj vjen drejt fundit. I shpreha mirënjohjen personale për investimin e saj dhe të Francës, si dhe angazhimin tonë maksimal në përafrimin europian të vendit tonë. Merci Madame l’Ambassadeur!”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme