BE dërgon 5000 vaksina të mërkurën në Kosovë

Nga Exit News
BE dërgon 5000 vaksina të mërkurën në Kosovë

Kosova pret të mërkurën Komisionerin për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, i cili do të dorëzojë në vend 5000 vaksina, sipas një raportimi të Gazetës Express.

Siç u paralajmërua më herët, Várhelyi do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, së bashku me vaksinat e para COVID-19 të financuara nga Bashkimi Evropian.

Eurokomisioneri deklaroi në rrjetin Twitter se BE u ka qëndruar pranë partnerëve në Ballkanin Perëndimor gjatë pandemisë

Ne kujdesemi për rajonin, e ardhmja e të cilit është BE,” shkruan ai.

Furnizimi me vaksina, shtoi ai është shprehje e angazhimit dhe mbështetjes sonë të vazhdueshme.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>