BE jep €14,2 miliardë për Ballkanin Perëndimor

Nga Exit News
BE jep €14,2 miliardë për Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Evropian miraton 14,2 miliardë euro financim për Instrumentin e Ndihmës së Para Anëtarësimit, IPA, për periudhën 2021-2027, për Ballkanin Perëndimor.

Këto fonde do të ndihmojnë vendet e Ballkanit Perëndimor për planin ekonomik dhe të investimeve, për kapërcimin e krizës së pandemisë Covid-19.

Lajmin e dha eurokomisioneri për zgjerimin Oliver Varhelyi në një postim në Twitter, të mërkurën.

Ende nuk dihet se sa nga këto para do t’i kalojnë Shqipërisë.

 

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>