BE jep €9 milionë për reformën në drejtësi

Nga Exit News
BE jep €9 milionë për reformën në drejtësi

Bashkimi Evropian do të japë edhe 9 milionë euro për reformën në drejtësi në Shqipëri. BE deri më tani ka dhënë 50 milionë euro për reformën.

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca në konferencën për 5 vjetorin e reformës në drejtësi, të premten, u shpreh se:

“Shqipëria duhet të lërë pas të shkuarën e të ecë drejt BE-së. Nëse bashkoni forcat çdo gjë është e mundur. Të vendosësh në vijë reformën ka qënë. e vështirë sepse ajo targeton korrupsionin dhe ndëshkimin.

Zbatimi kërkon pragmatizëm, dhe lidership, të qendrosh përballë dhe të vazhdosh edhe kur rezultatet janë të vështira”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>