Berisha: Në 8 vite PD ka fituar vetëm ligjin e dekriminalizimit

Nga Exit News
Berisha: Në 8 vite PD ka fituar vetëm ligjin e dekriminalizimit

Në 8 vite opozitë, Partia Demokratika ka fituar vetëm ligjin e dekriminalizmit sipas ish-kryeministrit Berisha.

Berisha vazhdoi “Foltoren” me demokratët në Shkodër, për të cilën akuzoi kryeministrin Rama se “e ka harruar” në 8 vitet e fundit.

“PD nuk ka fituar në asnjë marrëveshje me Edi Ramën”, tha Berisha ndërsa akuzoi Bashën se tradhëtoi demokratët të cilët sipas tij i kaloi “nga dështimi në dështim” gjatë kohës në opozitë.

Por dekriminalizimin Berisha e quajti të vetmin sukese të PD në opozitë të drejtuar nga Basha.

Ligji i dekriminalizimit u kërkua nga PD dhe pas një marrëveshjeje me PS dhe LSI u miratua në 2015 për të garantuar që persona me probleme me drejtësinë brenda dhe jashtë vendit të mos mund të zgjidhen në poste publike.

Nga dekriminalizimi janë larguar nga Kuvendi 7 deputetë, janë shkarkuar 3 kryebashkiakë dhe mbi 600 punonjës të administratës

Partia në pushtet është e korruptuar dhe vodhi votat sipas Berishës por faj ai i vuri edhe opozitës, duke akuzuar Bashën për tradhëti dhe marrëveshje me Ramën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>