Berisha njofton takimin e radhës në Durrës

Nga Exit News
Berisha njofton takimin e radhës në Durrës

Ish-kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë takimin e 4-të me strukturat e PD-së në Durrës, të mërkurën, në orën 18:00.

Ai e njoftoi takimin në faqen e tij në Facebook si dhe ftojë demokratët t’i bashkohen.

Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së ka ndërmarrë një aksion politik për largimin e kryetarit Lulzim Basha. Në 3 takimet e mëparshme, të mbajtura në Tiranë, Vlore e Fier, ai e ka akuzuar Bashën si të shitur tek Rama.

Ish-kryeministri ka nisur mbledhjen e 1500 firmave të anëtarësisë për të mbledhur Kuvendin Kombëtar të partisë kundër Bashës.

Ndërkohë, Basha u shpreh javën e kaluar për median se nuk do të lejojë asnjë Kuvend partie të mblidhet për të shqyrtuar vendimin e SHBA-ve për shpalljen non-grata të Berishës.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>