Biden kryeson me 5, 587 vota në Pensilvani

Nga Exit News
Biden kryeson me 5, 587 vota në Pensilvani

Kandidati demokrat Joe Biden kryeson ndaj presidentit aktual Donald Trump me 5, 587 vota në shtetin e Pensilvanisë. Sipas projeksioneve të Associated Press, Joe Biden është afër fitores.

Të mërkurën, Trump deklaroi se do t’i drejtohet Gjykatës Supreme për të ndaluar numërimin, duke u shprehur pa asnjë bazë se zgjedhjet u vodhën.

Avokatët e tij i kërkuan gjykatës në Pensilvani, Miçigan, dhe Xhorxha të ndalojnë numërimin.

Deri më tani, sipas projeksioneve të AP, Trump ka fituar Floridën dhe Teksasin.

Lajme te ngjashme