Biden kryeson në 6 shtete të SHBA-ve

Nga Exit News
Biden kryeson në 6 shtete të SHBA-ve

Kandidati demokrat Joe Biden kryeson mbi presidentin Donald Trump në Miçigan. Ndërsa janë njësoj në Karolinën e Veriut, sipas sondazhit të kryer nga Reuters dhe IPSOS, të martën.

Sondazhi intervistoi online votues në 6 shtete të SHBA-ve, Uinskonsi, Pensilvania, Miçigam, Karolina e Veriut, Florida dhe Arizona, ët cilat do të luajnë një rol kritik në përcaktimin e fituesit.

Reuters ka gjetur edhe se si kanë votuar, votuesit që e kanë hedhur votën përpara 3 nentorit:

Në shtetin e Miçigamit, Biden kryeson me 52% ndërsa Trump me 43%.

Në Karolinën e Veriut Biden kryeson me 49% dhe Trump me 48%.

Në Uinskonsi Binden kryeson me 53% dhe Trump me 44%.

Në Pensilvani 50 % kanë zgjedhur Biden dhe 45% kanë zgjedhur Trump.

Në Florida, për Biden votojnë 50%, ndërsa për Trumpin 46%.

Në Arizona 49% do të votojnë për Biden dhe 46% për Trumpin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>