Biden zotohet të ndryshojë mënyrën se si Amerika mendon për emigracionin

Nga Exit News
Biden zotohet të ndryshojë mënyrën se si Amerika mendon për emigracionin

Administrata e presidentit Joe Biden zotohet se do të ndryshojë mënyrën se si Amerika mendon për emigracioni.

Ky zotim i Biden vjen në një kohë kur në SHBA ka një presion në rritje për emigracionin.

Ata nuk duan vetëm të shtyjnë prapa në kritikët e tyre, ata duan të ndryshojnë vetë mënyrën se si Amerikanët e shohin migracionin

Demokratët po synojnë të shpjegojnë një nga çështjet më të komplikuara dhe më të harruara të Uashingtonit.

Në Dhomën e Përfaqësuesve këtë javë, zyrtarët e administratës së Biden theksuan vazhdimisht se ata trashëguan një katastrofë nga administrata Trump.

Ata thanë se zgjidhjet nuk do të ishin pa dhimbje ose të shpejta.

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë përsëritën se “kriza e vërtetë është në Amerikën Qendrore”.

Administrata e ish presidentit Donald Trump ndoqi një politikë të ashpër për emigracion.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>