Bill Gates mendon se Trump duhet të lejohet në mediat sociale

Nga Exit News
Bill Gates mendon se Trump duhet të lejohet në mediat sociale

Bill Gates mendon se Facebook dhe kompanitë e tjera të mediave sociale duhet të lejojnë ish presidentin e SHBA Donald Trump të kthehet në këto platforma.

“Unë mendoj se në një moment ai ndoshta do të lejohet përsëri ” tha themeluesi i Microsoft në një intervistë të transmetuar të enjten.

Gates u pyet nëse ai do ta linte Trump të kthehej në mediat sociale nëse do të ishte në bordin e mbikëqyrjes së brendshme të Facebook, i cili po shqyrton vendimin e kompanisë për të pezulluar në mënyrë të pacaktuar Trump nga faqja në prag të trazirave të Kapitolit.

Trump gjithashtu u ndalua përgjithmonë nga Tëitter, i cili tha se llogaria e tij përbënte një “rrezik të nxitjes së mëtejshme të dhunës”.

“Postimet e tij mund të etiketohen si false në shumë raste,” shtoi ai. “Në një farë mënyre, interesi i njerëzve për ato që thotë ai mund të ulet mjaft. Do të jetë interesante për t’u parë “.

Trump nuk i ka braktisur teoritë e konspiracionit të mashtrimit zgjedhor që çuan Facebook dhe Tëitter të ndërmarrin veprime të papara kundër një presidenti.

Trump i tha Fox Neës të mërkurën se ai e “fitoi ndjeshëm” edhe pse ai mori 7 milion vota më pak se Presidenti Biden dhe humbi Kolegjin Zgjedhor me një diferencë prej 74 votash.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>