Britania e Madhe, vendi i parë në Europë për numrin e vdekjeve nga COVID-19

Nga Exit News
Britania e Madhe, vendi i parë në Europë për numrin e vdekjeve nga COVID-19 Britani e Madhe koronavirusi

Britania e Madhe ka rregjistruar më shumë se 30 mijë vdekje, duke u bërë kështu vendi i parë në Europë dhe i dytë në botë për numrin e vdekjeve.

Një total prej 30.076 njerëz kanë vdekur deri të martën, duke lënë pas Italinë e cila rregjistron 29,684 vdekje.

Britania e Madhe ka rregjistruar gjithsej 223,060 raste me COVID-19.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme