Cakaj mbështet partitë shqiptare në Malin e Zi

Nga Exit News
Cakaj mbështet partitë shqiptare në Malin e Zi

Zëvendës ministri i Jashtëm, Gent Cakaj i bëri thirrje të gjithë shqiptarëve në Mal të Zi, të mbështesin listën shqiptare.

Në një postim në Facebook, Cakaj shkruan:

Ju bëjmë thirrje të gjithë bashkëkombasve tanë, vllezërve tanë në Mal të Zi, të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës për ta mbështetur fuqimisht Listën Shqiptare dhe ruajtur projektin euroatlantik të Malit të Zi. Kjo listë nuk lidh për herë të parë vetëm Malësinë e Ulqinin por duhet të bashkojë gjithë shqiptarët pa dallim”

Cakaj sëbashku me ministren e jashtme të Kosovës lëshuan një deklaratë të përbashkët ku theksojnë se këto zgjedhje janë të rëndësishme për të rritur “cilësinë e përfaqësimit të faktorit politik shqiptar në Malin e Zi”.

Më herët kryeministri Rama ka postuar një video në të cilin përkrah Partinë Demokratike Socialiste të Milo Gjukanoviçit. Ndërkohë ai ende nuk ka treguar mbështetje për partitë politike shqiptare.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme