Cakaj quan akuzat e Prokurorisë Speciale të Kosovës si cënim të vlerave të UÇK-së

Nga Exit News
Cakaj quan akuzat e Prokurorisë Speciale të Kosovës si cënim të vlerave të UÇK-së

Ministri shqiptar në detyrë për punët e jashtme, Gent Cakaj i quan akuzat ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit si cënim të vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Për këtë arsye shteti shqiptar duhet të reagonte dhe të dilte në mbrojtje të ish drejtuesve të UÇK-së,tha Cakaj.

Ai e quan të motivuar politikisht publikimin e aktakuzës nga Prokuroria Speciale dy ditë përpara takimit të presidentit Hashim Thaçi me atë serb Aleksandar Vuçiç në Washington.

1 koment

  1. I paemer 14 Korrik, 2020 në 7:43 am

    Ka lexuar shume ky dhe di shume gjera. Vetem shqip nuk di te flase. Pastaj ky me politike eshte marre qe 14 vjec dhe ka me shume se gjysmen e jetes qe merret me politike, vetem se nuk kupton asgje nga politika. Ky eshte Shvejku modern ne Shqiperi

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme