Calavera dhe Varhelyi vlerësojnë reformën në drejtësi

Nga Exit News
Calavera dhe Varhelyi vlerësojnë reformën në drejtësi

Shefja e ONM-së Genoveva Ruiz Calavera takoi eurokomisionerin Oliver Varhelyi për të folur për ecurinë e reformës në drejtësi.

një postim në Twitter, pas takimit me Varhelyin, Calavera shkroi:

“Vizitë e rëndësishme në institucionet shqiptare të vetingut me eurokomisionerin Oliver Varhelyi. Vetingu vazhdon me të njëjtin profesionalizëm dhe përkushtim për të siguruar që reforma në drejtësi të japë më të mirën e qytetarëve shqiptarë. Sulmet e padrejta duhet të ndalen.”

Ndërsa Varhelyi vlerësoi punën e Calaverës dhe ONM-së për rezultatet e deritanishme në reformën në drejtësi.

Eurokomisioneri për Zgjerimin Varhelyi vizitoi të mërkurën Tiranë, ku u takua dhe me kryeministrin Rama, presidentin Meta dhe kreun e opozitës Basha.

2 komente

  1. Toni 8 Tetor, 2020 në 10:27 am

    ONM me theo jacobs 🙂

    ONM eshte nje organ kot i cili nuk ka asnje arritje, pervec faktit qe bejne si karagjoze me Theo Jacobs. Burokrate te ngopur me projekte dhe shpenzime te larta , shperblime dhe dieta shtrenjta, dhe me nje output afer zero.

    ONM jane totalisht te padobishem dhe jane duke vetembeshtur natyrshem nje reforme qe ka dale nga binaret dhe nga afatet kohore , jane bashkepunetore te Rames ne masakren e Drejtesise.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme