Bota

Sulm me armë në Nju Xhersi, 6 të vdekur

Sulm me armë në Nju Xhersi, 6 të vdekur

Gjashtë persona, mes të cilëve dhe një polic, u vranë në Nju Xhersi gjatë një përplasje me armë. Dy policë të tjerë u plagosën. Ngjarja...

Berlini kujton 30-vjetorin e rrëzimit të murit

Berlini kujton 30-vjetorin e rrëzimit të murit

Gjermania kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të murit të Berlinit, një ngjarje që frymëzoi rrëzimin e diktaturave në lindje të Evropës dhe ribashkoi vendin. Muri...

1 2 3 17