Rajon & Diaspora

Zaev: Nuk e duam BE pa gjuhën tonë

Zaev: Nuk e duam BE pa gjuhën tonë

"Bashkimi Evropian nuk na duhet nëse çmimi për këtë të ishte heqja dorë nga gjuha dhe identiteti maqedonas, pasi do të bëhemi sikur pluhuri i...

4 orë më parë
Vuçiç ofron 25 euro për çdo të vaksinuar

Vuçiç ofron 25 euro për çdo të vaksinuar

Presidenti i Serbisë ka vendosur të shpërblej me 25 euro çdo qytetar që vaksinohet kundra Covid-19, përpara fundit të majit. Serbia ka blerë miliona doza...

6 orë më parë
Kadri Veseli kthehet në Hagë

Kadri Veseli kthehet në Hagë

Kadri Veseli do të kthehet sot, 5 maj në paraburgim në Hagë pas përfundimit të vizitës 3 ditore në Kosovë, për shkak se babai i...

14 orë më parë
Rinisin gërmimet në varret masive në Serbi

Rinisin gërmimet në varret masive në Serbi

Të mërkurën do të nisin gërmimet në varret masive në qytetin jugperëndimor të Serbisë, Kizevak, pas një pushimi dimëror për shkak të kushteve të motit....

14 orë më parë
123267