Ekonomi

Rama: E ardhmja e Kukësit është turizmi

Rama: E ardhmja e Kukësit është turizmi

Kryeministri Edi Rama, që ndodhet në Kukës për të prezantuar kandidatët për deputetë të PS-së në këtë qark, deklaroi se e ardhmja e këtij qyteti...

Kompania amerikane Bechtel investon në Serbi

Kompania amerikane Bechtel investon në Serbi

Kompania amerikane e ndërtimit Bechtel po shikon mundësinë e investimeve në prodhimin e energjisë së erës dhe diellit. Zëvendës Kryeministrja serb dhe ministrja për Energjinë...

Kryemadhi akuzon Ramën për favorizim të oligarkëve

Kryemadhi akuzon Ramën për favorizim të oligarkëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi premtoi subvencion të fermerëve shqiptarë. “Bujqësia një nga prioritetet tona, mungesa e investimeve në bujqësi ka krijuar probleme, prioriteti kryesor...

123456166