Exit Shkurt

Bashkia Tiranë shemb ndërtimet pa leje

Bashkia e Tiranës ka ndërrmarë, sot, një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje. Zonat në të cilat po ndërhyhet janë Sheshi “ Avni Rustemi”,...

Arrestohet Klodi Lesi pas 18 ditë kërkimesh

Policia greke arrestoi sot shqiptarin James Klodi Lesi, të akuzuar për vrasjen e bashkëshortes së tij.  Prej 18 ditësh, 34 vjeçari ishte arratisur, duke marrë...

Stuhi masive dëbore në SHBA

Një stuhi masive dëbore ka nisur në pjesën lindore të Shteteve të Bashkuara. Stuhia ka nisur ditën e premte dhe do vazhdojë drejt veriut deri ditën...

Zjarr në pallatin e drejtuesit të OSSHE-së

Dje në mesnatë, në Durrës, makina e Drejtorit të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Ardian Çela është djegur. Zjarri ka rënë në parkingun nëntokësor...

Sulm në një shkollë në Kanada

Pesë studentë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në një sulm me armë në një shkollë, në qytetin Saskatchewan, në Kanada, dje në...

Sërisht, një i vrarë gjendet në Vlorë

Sot në mëngjes, një person është gjendur i vrarë në qytetin e Vlorës. Viktima Hyqmet Nexhipi, 52 vjeç është vrarë në një atentat mafioz, brenda...

1 124 125 126 127 128 179