Exit Shkurt

Arta Dade akuza ndaj ministrit Tahiri

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS, deputetja Arta Dade dhe ministri Sajmir Tahiri debatuan për një ndërtim pa leje. Zonja Dade akuzoi...

Gjendet një person i vrarë në Shijak

Sot, në mëngjes, në shijak u gjend një person i vrarë. Policia deklaron se ka indetifikuar një të dyshuar për vrasjen. Personi i vrarë quhet...

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Paris

Sot, në Paris, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Francës Manuel Valls. Në takim pritet të zhvillohen bisedime mbi Luftën kundër ISIS dhe...

PD e LSI kundër PS në Këshillin Bashkiak Durrës

Këshilltarët bashkiakë të PD-së dhe LSI-së në Durrës kundërshtuan në mbledhjen e sotme propozimin e kryebashkiakut Dako për rritjen e çmimit të ujit të pishëm. Kryebashkiaku...

Tirana me puseta plastike

Bashkia e Tiranës do të zëvendësojë pusetat aktuale me puseta plastike. Kjo bashki ka hapur një tender me datë 1 Dhjetor, për blerje pusetash plastike me...

1 127 128 129 130 131 155