Exit Shkurt

Sulmohet një universitet në Pakistan

Sot, njё seri shpёrthimesh dhe zjarr armësh, ndodhën nё një universitet në Pakistan, duke lёnё të paktën 20 studentë tё vdekur dhe disa tё tjerё...

Një person vritet në Krujë

Një person u vra në një atentat mafioz, të dje në mbremje në qytetin e Krujës. Viktima, Flamur Pula, 45 vjeç ka qënë pranë shtëpisë...

Mbyllen pesë shkolla në Kukës nga moti i keq

Temperaturat e ulta dhe kushtet aspak të mira të mjediseve shkollore çuan në mbylljen e pesë shkollave në fshatrat Cajë, Resk, Zapod, Fshat dhe Buzmadhe të Kukësit....

Fundi i Shengenit do të shkatërroj Euron

Në një konferencë shtypi të mbajtur të premten, President i Komisionit Europian Jean-Claude  u shpreh se vendosja e kufijve në Europë do të shkatërronte monedhën...

1 128 129 130 131 132 181