Exit Shkurt

Nis Samiti i OKB-së për klimën

Më shumë se 190 kombe janë mbledhur në Paris për Samitin e OKB-së për klimën. Ata do të diskutojnë rreth një marrëveshje të re globale për...

Sërish trazira në Kuvendin e Kosovës

Sot, në Kosovë, deputetët e opozitës hodhën sërish gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit. Seanca parlamentare u ndërpre për të rifilluar punimet në orën 14:00....

Qeveria propozim për biletën elektronike

Për herë të parë në Shqipëri, qeveria parashikon futjen e biletës elektronike në transportin publik. Më anë të një projekligji dorëzuar në Kuvend, qeveria kërkon...

Spartak Ngjela akuza ndaj Metës e Berishës

“Reformën në drejtësi nuk e do korrupsioni. Cilët janë? Meta kryesori - një hajdut ordiner. Pastaj me radhë shokët: Berisha ...dhe me të, i gjithë...

1 129 130 131 132 133 155