Exit Shkurt

Ndryshon taksimi për lojrat e fatit

Projektligji për lojrat e fatit u miratua dje në Komisionin e Ligjeve, vetëm me votat e shumicës. Projektligji parashikon që taksimi i lojrave të fatit...

Ndryshon kodi rrugor

Qeveria ndryshon kriteret e dhёnies sё patentёs (lejes sё drejtimit tё automojetit). Me kёto ndryshime, qytetarёt do tё mund tё marrin patentё pёr drejtimin e...

Prokuroria pezullon akuzat ndaj Emiljano Shullazit

Prokuroria pezulloi akuzat ndaj Emiljano Shullazit për kërcënim ndaj Kryetares së Bashkisë Shkodër Voltana Ademi dhe Kryetarit të Opozitës Lulzim Basha. Sipas Prokurorisë akuzat ishin...

Opozita në Prishtinë sërish në protestë

Në Prishtinë rinisën sot protestat e opozitës pasi gjykata dënoi me 30 ditë burgim deputeten e AAK-së Donika Kadaj Bujupi. Qindra qytetarë qëlluan me gurë...

Klasifikimi shqiptar për makinat luksoze

Paketa fiskale e viti 2016 parashikon rritje të taksave për  makinat luksoze. Kriteri i vetëm i përdorur  nga qeveria për kualifikimin si makinë luksoze është...

1 141 142 143 144 145 157