Politikë & Politika
Erion Veliaj dhe sensi i shtetit

Erion Veliaj dhe sensi i shtetit

Gjatë këtyre ditëve shtypi dhe media kanë transmetuar një spektakël të turpshëm në shkelje të vazhdueshme të institucioneve të republikës. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj—zgjedhje...

Zvicër, lihet i lirë Rezart Taçi

Rezart Taçi, biznesmeni i arrestuar dy javë më parë në Zvicër, është lënë i lirë nga gjykata zviceriane. Rezart Taçi ishte akuzuar nga pokuroria zviceriane...

Ku po shkon, Shqipëri?

Ku po shkon, Shqipëri?

O moj Shqipni, e mjera Shqipni, Sa ngushtê je zanê me kêtê hajni, Ti ke pas burra, gra me nder e besê Sot hajdutêria tê...

1 486 487 488 489 490 579