Politikë & Politika

Qeveria propozim për biletën elektronike

Për herë të parë në Shqipëri, qeveria parashikon futjen e biletës elektronike në transportin publik. Më anë të një projekligji dorëzuar në Kuvend, qeveria kërkon...

Spartak Ngjela akuza ndaj Metës e Berishës

“Reformën në drejtësi nuk e do korrupsioni. Cilët janë? Meta kryesori - një hajdut ordiner. Pastaj me radhë shokët: Berisha ...dhe me të, i gjithë...

Arrestohet Albin Kurti në Prishtinë

Policia e Kosovës ka arrestuar të shtunën mbasdite deputetin dhe themeluesin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Policia ka hyrë forcërisht në zyrat e Vetëvendosjes dhe ka...

1 528 529 530 531 532 545