Politikë & Politika

Rama takohem me opozitën por pa kushte

Rama takohem me opozitën por pa kushte

Kryeministri Rama ftoi sot opozitën të dialogojë për një zgjidhje por pa vënë kushte. "Është shumë e rëndësishme për Shqipërinë që kemi të dialogojmë së...

Asgjë e re nga fronti i krizës politike

Asgjë e re nga fronti i krizës politike

Denar Biba, Kryetari i KQZ-së njoftoi se afati zyrtar i regjistrimit të partive politke në zgjedhje është shtyrë deri më 29 prill. Pra, opozita ka...

Serbët protestojnë kundër Vuçiç

Serbët protestojnë kundër Vuçiç

Mijëra qytetarët, kryesisht të rinj dhe studentë po protestojnë në Beograd, Serbi, kundër zgjedhjes së Vuçiç president të vendit. Protestat kanë filluar që më 2...

Orët e fundit të krizës politike

Tërmeti i fortë që “shkundi” Shqipërinë pasditen e së shtunës mbetet dhe lajmi kryesor i ditës që pritej të sillte të reja për zgjidhjen e...

1 529 530 531 532 533 741