Politikë & Politika

Kryeministri zhbllokon lejet e ndërtimit

  Sot, në një takim me biznesit, Kryeministri Edi Rama u shpreh se lejet e ndërtimit janë zhbllokuar dhe firmat mund të fillojnë aplikimin në...

Për ca komplimenta – Koment

Për ca komplimenta – Koment

Tashmë, është e sigurtë se Shqipëria ka vendosur të pranojë rreth 3 mijë muxhahedinë iranianë—750 prej të cilëve kanë ardhur prej kohe në Shqipëri dhe...

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry bëri sot një ndalesë tre orëshe në Tiranë. Ai u prit në Aeroportin Nënë Tereza nga Presidenti Nishani dhe pati takime me Kryeministrin...

1 552 553 554 555 556 600