Politikë & Politika

Shkarkohet Drejtuesi i Prokurorisë së Krujës

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla shkarkoi drejtorin e Prokurorisë së Krujës Florian Bunjaku. Në vend të tij u emërua Petrit Qano. Vendimi i Kryeprokurorit erdhi...

Armando Prenga shkel masën e sigurisë

Sipas televizionit “Report Tv”, Prokuroria dyshon se Zoti Armando Prenga ka shkelur masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Javën e kaluar gjykata e lartë mori masën...

Arta Dade akuza ndaj ministrit Tahiri

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS, deputetja Arta Dade dhe ministri Sajmir Tahiri debatuan për një ndërtim pa leje. Zonja Dade akuzoi...

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Paris

Sot, në Paris, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Francës Manuel Valls. Në takim pritet të zhvillohen bisedime mbi Luftën kundër ISIS dhe...

1 595 596 597 598 599 615