Politikë & Politika

Armando Prenga shkel masën e sigurisë

Sipas televizionit “Report Tv”, Prokuroria dyshon se Zoti Armando Prenga ka shkelur masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Javën e kaluar gjykata e lartë mori masën...

Arta Dade akuza ndaj ministrit Tahiri

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS, deputetja Arta Dade dhe ministri Sajmir Tahiri debatuan për një ndërtim pa leje. Zonja Dade akuzoi...

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Paris

Sot, në Paris, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Francës Manuel Valls. Në takim pritet të zhvillohen bisedime mbi Luftën kundër ISIS dhe...

PD e LSI kundër PS në Këshillin Bashkiak Durrës

Këshilltarët bashkiakë të PD-së dhe LSI-së në Durrës kundërshtuan në mbledhjen e sotme propozimin e kryebashkiakut Dako për rritjen e çmimit të ujit të pishëm. Kryebashkiaku...

Tirana me puseta plastike

Bashkia e Tiranës do të zëvendësojë pusetat aktuale me puseta plastike. Kjo bashki ka hapur një tender me datë 1 Dhjetor, për blerje pusetash plastike me...

1 660 661 662 663 664 680