Rajon & Diaspora

Haradinaj gati të qeverisë me LDK-në

Haradinaj gati të qeverisë me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj deklaroi se është i gatshëm të krijojë një qeveri në koalicion me LDK-në dhe me partitë e tjera për të...

Maqedonia e Veriut zyrtarisht në NATO

Maqedonia e Veriut zyrtarisht në NATO

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi të premten zyrtarisht anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut. Përmes një deklarate për shtyp ai vlerësoi arritjet e...

123474