Rajon & Diaspora
Kosovë: Zgjedhjet vendore mbahen më 17 tetor

Kosovë: Zgjedhjet vendore mbahen më 17 tetor

Zgjedhjet vendore në Kosovë do të mbahen më 17 tetor. Vendimi u njoftua nga Presidenca, të martën 15 qershor. “Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të takohen, të martën  (15 qershor), në Brukesl. Ky do të jetë takimi...

Maqedonia e Veriut ndalohen HEC-et e vogla

Maqedonia e Veriut ndalohen HEC-et e vogla

Qeveria e Maqedonisë ka vendosur anullimin e koncesioneve për hidrocentralet e vegjël të vendit. Njoftimi u bë nga Ministri i Kryeministrit Zoran Zaev. Ai vuri...

123456287