Kosova
11 kosovarë kthehen nga kapet në Siri

11 kosovarë kthehen nga kapet në Siri

11 shtetas kosovarë nga zonat e konfliktit në Siri u kthyen në Kosovë më 17 korrik. Lajmin e dha ministri i Brendshëm i Kosovës Xhelal...

Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Kurti dhe Presidenti i Serbisë Vuçiç do të takohen të hënën, më 19 korrik në Bruksel. Takimi u njoftua në fillim të...

Arsimi i lartë publik në Kosovë falas

Arsimi i lartë publik në Kosovë falas

Arsimi i lartë publik në Kosovë do të jetë falas. Lëvizja Vetëvendosje njoftoi të premten përmes një postimi në Facebook se ministrja e Arsimit Arbërie...

Kosova lehtëson disa masa anti-COVID

Kosova lehtëson disa masa anti-COVID

Kosova ka vendosur të mërkurën të lehtësojë disa nga masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Kështu, në ambjentet e mbyllura do të lejohen aktivitetet...

Vuçiç flet për takimin e radhës me Kurtin

Vuçiç flet për takimin e radhës me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç u shpreh i gatshëm për të arritur një marrëveshje me Kosovën, në Bruksel, ku më 19 korrik. “Duam të bisedojmë,...

1234191