Exit Shkurt

Protestë kundër ligjit të arsimit të lartë

Studentë dhe pedagogë të Universitetit të Tiranës protestuan sot, përpara Kryeministrisë, kundër ligjit të arsimit të lartë. Ata kërkuan nga qeveria anullimin e ligjit, ose përndryshe...

Ministri Tahiri shpjegon projektligjin e sigurisë

Ministri Tahiri ka mbrojtur sot projektligjin për kamerat e sigurisë, përpara grupeve të interesit. Projektligji për vendosjen e kamerave të sigurisë në ambjente publike ka...

Namik Dokle vendos të largohet nga politika

Deputeti socialist Namik Dokle ka vendosur të tërhiqet nga politika në fund të këtij mandati parlamentar, pas një karriere të gjatë politike. Zoti Dokle ka...

Kryeministri Rama shpërblen mikun e tij

Zhani Çakuli është emëruar sot drejtori i ri i Drejtorisë së Lojrave të Fatit në Ministrinë e Financave. Deri më sot ai ka qënë drejtori i IT-së...

Mungesë ilaçesh në QSUT

Në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza mungojnë ilaçet për sëmundjet e zemrës dhe diabetin. Sipas gazetes Sot, pacientët detyrohen që t'i blejnë ato në farmaci,...

Aksion kundër informalitetit të taksive

Ministria e Transportit ka filluar një aksion kundër informalitetit të taksive. Ministri Haxhinasto deklaroi sot se vetëm në muajin nëntor janë evidentuar në Tiranë 20...

1370371372373374382