Kronika

Drejtori i Kadastrës Kurbin në kërkim nga Policia

Drejtori i Kadastrës Kurbin në kërkim nga Policia

Drejtori i Kadastërs së Kurbit Etmond Stojani u shpall nëkërkim për prodhim të lëndëve narkotike. Policia arrestoi bashëkpunëtorin e tij, 24-vjeçarin Vranicki Hisku. Stojani dhe...

Shpallen në kërkim dy persona për plagosje

Shpallen në kërkim dy persona për plagosje

Policia shpalli të premten në kërkim dy persona, pasi akuzohen se kanë plagosur një 34 vjeçar. Sipas njoftimit, janë shpallur në kërkim 28-vjecari Bruno Basha...

Arrestohen 3 punonjës të Albcontrol

Arrestohen 3 punonjës të Albcontrol

Armando Fezga, kryetar i sindikatës së kontrollorëve, Flora Ndreca, përgjegjëse turni dhe Muhin Mezini kontrollor u arrestuan nga Prokuroria e Tiranës, të premten. 3 punonjësit...

Dënohet me 5 vite burg Vladimir Gjuta

Dënohet me 5 vite burg Vladimir Gjuta

Gjykata e Tiranës dënoi të mërkurën me 5 vite burg Vladimir Gjutën, i cili u gjet i armatosur, pranë selisë së Partisë Socialiste. Gjuta u...

1 2 3 4 5 200