Kronika

Kapen 7 emigrantë të paligjshëm në Lezhë

Kapen 7 emigrantë të paligjshëm në Lezhë

Policia arretoi një 27-vjeçar dhe ndaloi 7 emigrantë të paligjshëm në Lezhë, të hënën. Personi i arrestuar me iniciale B.D po i transportonte emigrantët me...

Tërmet 3.8 ballë në Vlorë

Tërmet 3.8 ballë në Vlorë

Një tërmet 3.8 ballë ka goditur Vlorën, të shtunën në mbrëmjen. Sipas aplikacionit të EMSC tërmeti ka pasur thellësi 5 km me epiqendër 8 kilometra...

31-vjeçari nga Fieri vret ish-bashkëshorten

31-vjeçari nga Fieri vret ish-bashkëshorten

31-vjeçari Elton Metaj (Benga), nga fshati Zhupan i Fierit, vrau me armë zjarri të premten në mbrëmje ish-gruan e tij. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë...

12345253