Politikë
Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Serbia i jep NATO-s ultimatum mbi Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç i ka dhënë NATO -s 24 orë për të ndërhyrë në rast se serbët e Kosovës kërcënohen, para se Serbia të...

5 orë më parë
Rama pritet nga Kurti në Prishtinë

Rama pritet nga Kurti në Prishtinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit me ceremoni në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë të hënën nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Takimi vjen në...

7 orë më parë
Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Stoltenberg bideson me Kurtin dhe Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi të dielën se kishte biseduar me kryeministrin kosovar, Albin Kurti dhe presidentin serb Alexandar Vuçiç mbi situatën...

8 orë më parë
1231 875