Celibashi i kërkon komisonerëve të vazhdojnë papushim numërimin

Nga Exit News
Celibashi i kërkon komisonerëve të vazhdojnë papushim numërimin

Kryekomiksioneri i KQZ-së, Ilirjan Celibashi kritikoi numëruesit, të cilët largohen nga qendrat e votimit me justifikimin e lodhjes. Ai u shpreh për median, të hënën, gjatë paraqitjes së rezultatit të numërimit elektronik në njësinë numër 10, se:

“Skemat me komisonerë të lodhur, duhet të marrin fund dhe partitë që i bëri këto është diskredituese”.

Ai ju referua pezullimit të votimit në disa KZAZ, me justifikimin e lodhjes së numëruese.

Celibashi sqaroi se rezultatit do të publikohet për 48 orë. Ndërsa, për pjesmarrjen e saktë në votime, ai u shpreh se rezultati do të merret pas numërimit.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>