Çfarë dimë për atentatin me armë në Lushnje?

Nga Exit News
Çfarë dimë për atentatin me armë në Lushnje?

Një person u vra dhe 5 të tjerë u plagosën në një attentat me armë në Lushnje, të hënën, në darkë.

Viktima është Bledar Muca, 40 vjeç. Muça nuk ka të shkuar kriminale sipas medias, dhe është pronar i disa lokaleve në Lushnje.

Sipas BW, policia po heton për lidhjen fisnore që ka Muça me Roland Shytin, anëtarin e bandës “Hakmarrje për Drejtësi”.

Muça rezulton i martuar me mbesën e Shytit dhe përveç kësaj lidhje fisnore kanë dhe lidhje të forta miqësie.

Të plagosurit janë kunati i Mucës, Judin Velo, 32 vjeç, dhe 4 klientë të lokalit — Ervis Tafa, 25 vjeç, Sara Liçi, 24 vjeçe, Eksara Sauli, 26 vjeçe, dhe Majlinda Gjyla, 66 vjeçe.

Si ndodhi atentati:

Të hënën, rreth orës 23:30 një makinë e tipit ‘Golf’ qëlloi me armë përpara lokalit “Pedonalja”, në Lushnje, në drejtim të tavolinës ku qendronte Muça.

Në automjet ishin 3 persona. Ende të paidentifikuar.

Mjeti, me ngjyrë blu dhe me numra serial të fshirë, dhe targa të vjedhura më 6 gusht 2021, u gjend i djegur.

Në të policia gjeti edhe dy kallashnikov.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>