CNN pushon nga puna 3 punonjës për paraqitjen në punë të pavaksinuar

Nga Exit News
CNN pushon nga puna 3 punonjës për paraqitjen në punë të pavaksinuar

CNN ka pushuar nga puna tre punonjës që shkelën politikën e kompanisë duke ardhur në punë të pavaksinuar kundër Covid-19.

Jeff Zucker, presidenti i kompanisë mediatike njoftoi stafin në një memo të dërguar të enjten se vaksinat ishin të detyrueshme nëseshkonin në zyrë ose dilnin në terren në kontakt me punonjësit e tjerë.

Memo u postua për herë të parë në Twitter nga gazetari i CNN, Oliver Darcy. CNN nuk dha detaje mbi pushimet nga puna, apo ku ishin vendosur punonjësit.

Shumica e zyrave të CNN janë hapur tashmë në baza vullnetare, dhe Zucker tha se më shumë se një e treta e anëtarëve të stafit të lajmeve janë kthyer.

Drejtuesi i CNN tha se maskat do të kërkohen në zyrat e Atlantës, Uashingtonit dhe Los Angeles kur njerëzit nuk hanë, pinë ose ndodhen në një hapësirë ​​të mbyllur.

Memo e CNN tha gjithashtu se kthimi në zyrë fizikisht i punonjësve pritej të shtyhej deri në mesin e tetorit.

Kompanitë e mëdha në të gjithë vendin po vendosin vaksinimin e detyrueshëm për punonjësit që duan të kthehen në zyrë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>