DASH kërkon hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

DASH kërkon hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Departamenti amerikan i Shtetit bëri thirrje për hapjen, pa vonesë, të negociatave të anëtarësimit në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Komenti u bë në llogarinë Twitter të Zëdhënësit të DASH-it, Ned Price.

“Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë,” shkruan Price.

Ai shton se SHBA-të po angazhohet në nivelet më të larta të qeverisë për të mbështetur vendet kandidate për në BE.

 

 

Lajme te ngjashme