DASH kërkon hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

DASH kërkon hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Departamenti amerikan i Shtetit bëri thirrje për hapjen, pa vonesë, të negociatave të anëtarësimit në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Komenti u bë në llogarinë Twitter të Zëdhënësit të DASH-it, Ned Price.

“Ne mbështesim hapjen e negociatave të pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pa vonesë,” shkruan Price.

Ai shton se SHBA-të po angazhohet në nivelet më të larta të qeverisë për të mbështetur vendet kandidate për në BE.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>