DASH: Respektimi i ligjit është mbi të gjitha

DASH: Respektimi i ligjit është mbi të gjitha

Një zyrtar i Departamenti amerikan të Shtetit u shpreh sot për Zërin e Amerikës se DASH po vëzhgon gjendjen në Shqipëri, pas komenteve të Presidentit Meta. Zyrtari amerikan tha për Zërin e Amerikës se “respektimi i ligjit është mbi të gjitha”.

“Qëndrimi i Shteteve të Bashkura nuk ka ndryshuar” dhe se  “vazhdimi i përparimit me reformat është jetik për stabilitetin dhe begatinë e Shqipërisë, si dhe për çuarjen përpara të synimit tonë të përbashkët, atë të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian”, raporton Zëri i Amerikës.

Presidenti Meta komentoi dje deklaratën e Ambasadës amerikane në Tiranë se palët, Kuvendi dhe Presidenti duhet t’i drejtohet Komisionit të Venecias për të zgjidhur ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Sipas, ambasadës opinioni i Venecias duhet të zbatohej nga të gjitha palët.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>