Deputeti Fatmir Xhafa sulmon gjyqtarët e korruptuar

 

Deputeti Fatmir Xhafa deklaroi dje se rreth 35 perqind e gjygjtarëve kanë pasuri mbi 300 mijë euro. Sipas tij këto pasuri janë të pajustifikuara dhe tregojnë nivelin e lartë të korrupsionit në gjyqësor.

Nisur nga kjo gjëndje, Zoti Xhafa, që kryeson njëkohësisht Komisionin e Ligjeve dhe Komisionin e Reformës në Drejtësi, u shpreh se reforma në drejtësi duhet t’i nxjerrë jashtë sistemit “këtë kastë të korruptuar” gjyqatarësh.

Pa dhënë shumë shpjegime, ai u shpreh, gjithashtu, se këta gjyqtarë të korruptuar po ushtrojnë influencë dhe presion për të penguar reformën në drejtësi që ka ndërmarrë Kuvendi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>