Deputeti Murrizi krijon një parti të re

Nga Exit News
Deputeti Murrizi krijon një parti të re

Deputetët, Myslym Murrizi, Alban Zeneli, Halit Valteri dhe Arlind Çaçani rregjistruan partinë e tyre në Gjykatë me 19 tetor.

Lajmin e bëri të ditur deputeti Murrizi, i cili njoftoi se partia do të quhet Lëvizja Demokratike Shqiptare.

Në një postim në Facebook, Murrizi shkruan:

“Me date 19 tetor 2020 u rregjistrua zyrtarisht ne gjykaten e rrethit gjygjesore Tirane si Parti Politike

LEVIZJA DEMOKRATIKE SHQIPTARE

Me nismen e 4 deputeteve Myslim Murrizi, Alban Zeneli, Halit Valteri dhe Arlind Çaçani si dhe mbeshtetur nga 4602 firmetare nga çdo qark krijuam nje subjekt politik.

Ndoshta e para Parti Politike qe eshte krijuar ne 30 vite pluralizem,pa ish komuniste, pa ish sigurimsa dhe spiune sigurimi, pa na i mbledhur firmat pushteti dhe Parti Politike qe nuk eshte “ shitur” nga njeri kryetare tek kryetari bleres siç ka jo pak te tilla.”

Murrizi shkruan se partia e re do të garojë vetëm më lista të hapura në çdo qark.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme