Deputeti Valteri: Parti e re me Hajdarin e Murrizin, marrim 20 mandate në zgjedhjet e 2021

Nga Exit News
Deputeti Valteri: Parti e re me Hajdarin e Murrizin, marrim 20 mandate në zgjedhjet e 2021

Deputeti Halit Valteri deklaroi në një intervistë për Report tv se sëbashku me Rudina Hajdarin e Myslym Murrizin do të krijojnë një parti të re.

Ai tha se në zgjdhjet e ardhshme kjo parto dp të ketë 20 deputetë në parlament.

Sot po zyrtarizohet dhe po hidhet në treg një partinë të re .Jemi rreth 11 deputetë që do t’i bashkohen në ditët në vijim kësaj lëvizje, për të shpresuar për të shkuar deri në 20. Në fushatë në 12 qarqet besojmë se do të kemi 20 mandate në Kuvendin e Shqipërisë.”

Krijimin e një partie të re e lajmëroi më herët deputetja Rudina Hajdari ku në faqen e saj në Instagram, tregoi një projekt të ri politik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>