Dita e parë e ‘mbylljes’ së dytë në Zelandën e Re, 14 raste të reja me Covid-19

Nga Exit News
Dita e parë e ‘mbylljes’ së dytë në Zelandën e Re, 14 raste të reja me Covid-19

Zelanda e Re ka raportuar 14 raste të reja me koronavirus , një ditë pasi qyteti më i madh, Auckland u kthye në karantinë.

Shkak për këtë mbyllje të dytë u bë identifikimi i katër rasteve të reja të të infketuarve me koronavirus, pas tre muajsh pa asnjë transmetim lokal të regjistruar.

Karantina do të zgjasë për tre ditë dhe ka nisur ditën e mërkurë.

Zelanda e Re është vlerësuar ndërkombëtarisht për përgjigjen e saj në kohë ndaj pandemisë dhe përballimin pa kosto të larta.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>