Divorci i çiftit Gates nuk prek aktivitetin e fondacionit të tyre

Nga Exit News
Divorci i çiftit Gates nuk prek aktivitetin e fondacionit të tyre

Bill dhe Melinda Gates do të divorcohen, raporton Reuters. Ata kanë kërkuar divorc pas 27 viteve martesë.

Një nga çiftet më të pasura në botë pohuan se aktiviteti i fondacionit të tyre do të vijojë pavarësisht divorcit.

Fondacioni i Bill dhe Melindës ka patur një ndikim mjaft të madh në botë në fushën e shëndetit, duke shpenzuar mbi 50 milionë dollarë drejt vendeve të varfra.

Ata kanë financuar fushata të tëra për shërimin nga sëmundje të ndryshme si malaria apo vaksinimin e njerëzve në vendet e varfra.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme