Dorëhiqet Isa Mustafa

Nga Exit News
Dorëhiqet Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka dhënë dorëheqjen pas rezultatit të zgjedhjeve në Kosovë.

Sipas Koha.net, Mustafa ka paraqitur dorëheqjen gjatë mbledhjes së kryesisë së LDK-së. Ky vendim erdhi pas humbjes së partisë në të gjitha komunat dhe qytetet e Kosovës.

Sipas rezultateve deri tani, LDK ka marrë 13.08 përqind ose rreth 103 mijë vota. Ky sipas mediave është rezultati më i ulët që kjo parti ka marrë në zgjedhje.

Ndërkohë që Vetëvendosja kryeson garën me 47,88 përqind të votave.

4 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme