Drejtori i Policisë Jaupaj: dyshohet se atentati është bërë për hakmarrje

Nga Exit News
Drejtori i Policisë Jaupaj: dyshohet se atentati është bërë për hakmarrje

Rebani Jaupaj, drejtori i Policisë së Tiranës, në një deklaratë për median njoftoi rrethanat e ngjarjes. Ai tha se “në orën 19:00, sapo mjeti është futur në urë, me drejtues Prend Gjini, ka ndodhur një shpërthim me lëndë plasëse”.

Jaupaj tha se pista kryesore e hetimit është “hakmarrja midis personit dhe disa personave të tjerë jashtë qytetit të Tiranës”.

Drejtori i Policisë tha se Prend Gjini ndodhet në sallën e operacionit. Ndërsa u plagos një kalimtar, shtetas italian, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme